Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

5.1

Опитування

Яку б професію Ви обрали?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...

Профтехосвіті бути

З цікавістю прочитав статтю Олени Оверчук «Чи залишиться професійно-технічна освіта в Україні»(«ПВ» за 10 березня 2016 р.). в якій автор охарактеризувала ситуацію, яка склалася навколо  професійно-технічної освіти. Що там казати, з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік і передачі фінансування з державного бюджету на міський рівень привело до того, що система професійно-технічної освіти, на жаль, опинилась на межі руйнування. Але цього допустити не можна. На це наголошували й учасники пресконференції, представники закладів профтехосвіти, які зібрали 3 березня в Українському національно-інформаційному агентстві «Укрінформ». Детально висвітлено автором статті їх думки, пропозиції з приводу недопущення руйнування профтехосвіти.

Обурені таким ставленням до профтехосвіти її інженерно-педагогічні працівники, учні, їх батьки і Хмельниччини. Тут діє 34 навчальних закладів професійно-технічної освіти, з них 8- сільські. Мені постійно доводиться спілкуватися з учнями цих установ та батьками, які завдячують долі, що їх діти тут навчаються. А це в переважній більшості діти з малозабезпечених родин, сироти і напівсироти. А як їм нині виживати? Коли немає стипендій, не виділяються кошти на харчування дітям-сиротам, не отримують заробітну плату педагоги, майстри виробничого навчання. Звичайно є приклади, де керівники міста винайшли можливість утримувати заклади професійно-технічної освіти. Приміром, як у м. Хмельницькому, де функціонує 7 професійно-технічних навчальних закладів. Завдячуючи міській владі працівники цих закладів своєчасно отримують заробітну плату, учні – стипендію, сироти забезпечені харчуванням.

Але, на жаль, не скрізь це так. Через відсутність коштів частина міських і обласна рада виділили закладам від 10 до 75% від минулорічних обсягів фінансування профтехучилищ. Працівники закладів професійно-технічної освіти, профспілкові та батьківські комітети, асоціація профтехосвіти області направили на адресу Президента України, Голови Верховної Ради звернення з тисячами своїх підписів про негайне вирішення цієї проблеми. Але чомусь закони про відновлення фінансування з державного бюджету Президент досі не підписав.

Вони ще раз звертаються до Президента України, Верховної Ради прислухатися до їх голосу і вирішити це важливе проблемне питання. Адже профтехосвіта – це унікальна ланка освіти, бо з однієї сторони поєднує освітні функції, а з іншої – економічні й виробничі.

Вона створювалася багато десятиліть, зруйнувати її нікому не дано право.

Валерій Марценюк

Газета училища

Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов