Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

2

Опитування

Яку б професію Ви обрали?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Учнівське самоврядування

 

       як спосіб виховання громадянськості

 

У 2008 році, напередодні Дня працівників освіти, колектив училища отримав від учнів подарунок – Учнівську Прибузьку Республіку під назвою «Майбуття Поділля» та справжнього учнівського президента. Вперше в більш, ніж двадцятилітній історії училища учнівське самоврядування змоделювало саме таку форму управління – з президентом на чолі (ініціатор створення Республіки – педагог-організатор А.П.Радченко).

Справжня учнівська демократія забезпечується, передусім, роботою вищого органу самоврядування – учнівської конференції. На ній відкритим голосуванням обираються учнівська рада, її лідер та розв’язуються найбільш важливі питання училищного життя. На таку конференцію учні та педагоги збираються раз на рік на початку навчального року.

На першій загальноучилищній учнівській конференції у ВПУ №25, учасниками якої стали 135 представників учнівства, присутні ознайомились із Положенням про учнівське самоврядування – Універсалом Учнівської Прибузької Республіки «Майбуття Поділля», розробленим на основі Статуту училища і прийнятим у вересні 2008 року на учнівській раді. Було обрано комітети парламенту, визначені їх функції, створена газета «25 ПЛЮС». Республіка розпочала свій шлях.

Педколектив постійно відчуває вплив і участь активу учнів на життя ВПУ №25. Республіканці стали ініціаторами покращення волонтерської роботи в геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці. Проводяться рейтинги творчих корисних справ. Змінюється ставлення учнів до навчання. Завдяки наполегливості спортивного комітету парламенту Республіки стали традиційними спортивні змагання між збірними командами працівників та учнів, що зближують і згуртовують їх учасників, не зважаючи на різницю у віці та статус. 

 

Кращий учнівський актив ПТНЗ Хмельниччини – Учнівська Прибузька Республіка «Майбуття «Поділля»

 

Особливо вагомим чинником у діяльності «Майбуття Поділля» виявився її часопис «25 ПЛЮС». В редакції газети працюють справжні ентузіасти, захоплені своєю справою. В газету пишуть учні та працівники, «25 ПЛЮС» чекають з нетерпінням.

Педагогічний колектив розуміє значення учнівського самоврядування в організації навчального процесу. Через майстрів-вихователів, класних керівників поширена практика роботи педагогів-радників. Педагоги-радники допомагають учням виявляти творчу активність під час занять і в процесі громадської діяльності, формувати здатність до критичного мислення, розвивати вміння аналізувати, розв’язувати конфлікти, ефективно спілкуватись.

За визначеними функціями в парламенті Республіки працюють сім комітетів.

Газета училища

Календар

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов