Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

5.1

Опитування

Як би ви оцінили наш сайт?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Виховна робота

Виховання – велика справа: воно вирішує долю людини.

 

В.Г.БЄЛІНСЬКИЙ.

 

Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті та Кон­цепція виховання дітей та молоді у національній системі освіти визначили пріоритетні завдання виховання й основні напрями їх виконання на сучасному етапі.

Завдання виховної роботи ВПУ №25 – це…

 • формування особистості патріота України, який усвідомлює свою належність до сучасної європейської цивілізації, підготовлений до життя і чі­тко орієнтується в сучасних реаліях;
 • виховання особистості демократичного світогляду й культури, яка не порушує прав і свобод людини, з повагою ставиться до традицій, культури народів світу;
 • забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її зді­бностей, суспільних та власних інтересів;
 • формування покоління, яке здатне навчатися впродовж життя;
 • створення й розвиток цінностей громадянського суспільства;
 • відхід у процесі виховання від уніфікації, від орієнтації на «середнього» вихованця;
 • формування в учнів національної свідомості, людської гідності;
 • виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження й зміцнення їхнього фізичного та психічного здоров’я;
 • розвиток у дітей та молоді творчих здібностей, підтримка обдарованих дітей і молоді.

Серед основних напрямів виховання учнів можна виділити наступні: громадянське, правове, моральне та фізичне виховання; художньо-естетичну освіту і виховання особистості; екологічне та трудове виховання; статеве виховання і підготовку до сімейного життя; формування наукового світогляду.

Виховання як цілеспрямований процес формування особистості здійс­нюється за допомогою різноманітних методів. Їх вибір та ефективне застосування залежать від вікових та індивідуальних особливостей учнів, рівня розвитку дитячого колективу, поєднання методів формування свідомості та поведінки, ефективності самих методів. Педагоги ВПУ №25 найбільшу увагу приділяють…

 • методам формування свідомості (роз’яснення, бесіда, лекція, диспут, приклад);
 • методам формування суспільної поведінки (педагогічна вимога, громадська думка, доручення, створення ситуацій, що виховують);
 • методам стимулювання діяльності та поведінки (змагання, заохочення, покарання) та методам контролю та аналізу ефективності виховання.

Форми організації виховання різноманітні. Вони поділяються на масові (читацька кон­ференція, тематичний вечір, літературна вікторина), групові або гур­ткові (політична інформація, година класного керівника, випуск стінної га­зети, робота з періодичною пресою, радіо- і телепередачі), індивідуа­льні (позакласне читання, гра на музичних інструментах, малювання, коле­кціонування тощо).

 

Сучасні технології виховання

Складовими  виховних технологій є форми організації  діяльності та методи, як засоби впливу  на учнівську молодь, серед яких пріоритетна роль належить  активним методам, що базуються на демократичному стилі взаємодії.

Тому поряд із традиційними методами обов’язко­во треба використовувати інноваційні, що можуть активізувати активну енергію учнів, направивши її в потрібне русло. Важливу роль відіграє «дозування» традиційних та інноваційних. Воно залежить від безлічі факторів, зокрема рівня навченості учнів, рівня педагогічного досвіду, інтелекту педагога.

Сьогодні, з огляду на сучасні реалії, вчитель повинен поєднувати традиційні методи навчання з інноваційними технологіями. Вже давно доведено, що кожен учень по-різному освоює нові знання. Раніше викладачам важко було знайти індивідуальний підхід до кожного учня. Тепер же, з використанням комп’ютерних мереж і онлайнових засобів, навчальні заклади отримали можливість подавати нову інформацію таким чином, щоб задовольнити індивідуальні запити кожного учня. Використання комп’ютера під час проведення виховного заходу дозволяє зробити процес виховання мобільним та цікавим для учнів.

Таким чином, використання ІКТ та Інтернету дозволяє оптимізувати виховний процес, залучити до нього учнів як суб’єктів освітнього простору, розвивати самостійність, творчість і критичне мислення. Організація роботи з використанням ІКТ в умовах функціонування освітнього середовища, спрямована на розвиток в учнів громадянської відповідальності й правової самосвідомості, патріотизму, духовності і культури, формує в учнів соціально-значимі цінності, самостійність, здатність до успішної реалізації себе у суспільстві.

Можна сказати, що тепер спостерігається не тільки необхідність, а і потреба використання ІКТ: при підготовці до проведення годин спілкування, виховних годин, годин класного керівника, вечорів (розробка  методичних, роздаткових матеріалів, наочності, демонстрація презентацій, відео та аудіофрагментів, використання мультимедійних  програм).

Використання можливостей ІКТ під час виховної роботи з учнями дозволяє підвищити ефективність проведених заходів, поліпшити моніторинг вихованості учнів, звільнити більше часу для надання допомоги учням. Комп’ютер надає вчителеві можливість зробити бесіди, акції, конференції, усні журнали цікавішими, захоплюючими та сучасними. За допомогою комп’ютера виховна робота стає ефективнішою, а величезний потік інформації – досяжним. Це можна спостерігати під час проведення таких виховних годин: «Ми- нація єдина», «Родина, родина-це вся Україна»!, «Ми діти твої,Україно»!,  «Пекучий біль мого народу», «Щастя в кожного своє», «Людське життя- найвища цінність», «Бринить рідна українська мова» і т.д.           Використання мультимедійних технологій підвищує ефективність засвоєння матеріалу, інтенсифікує процес навчання, стимулює інтерес учнів як до знань, так і до процесу їх отримання, дає можливість відтворити за короткий час значний за обсягом матеріал; викликати в учнів нові образи;  поглибилює здобуті знання.

Використовуючи повний комплекс виховних заходів, інженерно-педагогічний колектив ВПУ №25 досягає значних успіхів. Учні училища вирізняються своєю вихованістю, культурою поведінки та спілкування, навчальними досягненнями та створюють позитивний імідж навчального закладу у системі освіти Хмельниччини.

Газета училища

Календар

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов