У родинному колі
Незважаючи на непросту тему, яка мала б обговорюватись в дискусійному клубі «Істина», учні із задоволенням завітали до бібліотеки ВПУ №25. Цікаве питання постало перед клубівцями: «Людські цінності, які не зникнуть ніколи». На них не вплинуть історичні кризи, ці цінності народжені, щоб жити вічно. Є така тонка і ніжна, сильна і мужня, недоторканна і незламна річ – людська гідність.
Учням були запропоновані слова відомої у всьому світі жінки – Матері Терези. «Життя – це можливість. Скористайся нею. Життя – це краса. Захопися нею. Життя – це мрія. Здійсни її. Життя – це виклик. Прийми його. Життя – це обов’язок твій насущний. Виконай його. Життя – це гра. Стань гравцем. Життя – це багатство. Не розтринькай його. Життя – це надбання. Борони його. Життя – це кохання. Насолодися ним сповна. Життя – це таємниця. Пізнай її. Життя – це долина сліз. Здолай усе. Життя – це пісня. Доспівай її до кінця. Життя – це боротьба. Стань борцем. Життя – це безодня невідомого. Ступи в неї без страху. Життя – це удача. Шукай цю мить. Життя стане чудовим – не змарнуй його. Це твоє життя – виборюй його!»
У цих словах глибокий зміст. Замислитися над своїм життям та подбати про своє майбутнє – важливо для кожного члена клубу «Істина». Подумати над непростим питанням змусили і два надзвичайно зворушливі відеоролики. Наостанок всі бажаючі висловили свої міркування з питання: «Що значить прожити життя гідно?»
Дрозд В. «Прожити життя гідно – означає прожити його з любов’ю до себе та оточуючих, повагою до батьків, бути достойним, милосердним, не втрачати своє Совісті».
Бистрицький П. «Гідно прожити життя – це досягти певних цілей у житті, цінувати життя, бути чесним та милосердним».
Музичук В. «Не забувати, з чого ти починав свою життєву дорогу, того, хто тобі допоміг у житті. Бути гідним – значить допомагати тим, хто цього нібито не заслуговує, і завжди бути чесним і порядним».
Ткачук Д. «Прожити гідно – це кожен день дякувати батькам за те, що я живу, поважати і цінувати до кінця життя. Знайти свою правильну дорогу життя і гідно нею йти».
Обертюк Н.І,
вихователь гуртожитку.