Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

Газета училища

«25 ПЛЮС» творчість

У жовтні 2008 року при інформаційно-видавничому відділі ВПУ №25 створено сектор преси. Видається учнівська училищна газета-щомісячник «25 ПЛЮС». Газета є органом учнівського самоврядування (Учнівської Прибузької Республіки «Майбуття Поділля»).

Редакційну колегію складають учні, з якими співпрацюють позаштатні кореспонденти. Першим редактором часопису була третьокурсниця Ольга Оріщина, яка виконувала свої обов’язки майже професійно. Досвід творення газети дав їй можливість після закінчення навчання в училищі стати кореспондентом газети «Всім» у м.Хмельницькому. Успішно оволоділа вміннями журналіста та організацією творення часопису редактор Марина Постернак.

Учні-члени редколегії виконують обов’язки менеджерів газети, ведучих сторінок, оформлювачів, кореспондентів, фотокореспондентів. Консультативну допомогу учням надають педагоги-наставники: провідний спеціаліст інформаційно-видавничого відділу О.Д.Костенко, бібліотекар Л.І.Романова, педагог-організатор А.П.Радченко. Організаційну підтримку надає заступник директора з виховної роботи В.І. Варцаба. Активно підтримує випуск газети директор училища О.О.Загіка.

В 2010-2012 роках газета брала участь у Національному конкурсі газет навчальних закладів і увійшла в сотню лауреатів конкурсу з 2,5 тисяч його учасників.
Учнівський часопис активно співпрацює з комітетами парламенту Учнівської Прибузької Республіки, налагодив співпрацю із засобами масової інформації міста й області. Перший редактор газети Ольга Оріщина неодноразово давала інтерв’ю радіо- і телекомпаніям. Як громадський активіст, вона була обрана Президентом учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області і представляла профтехосвіту Хмельниччини на Всеукраїнському з’їзді учнівських лідерів. Марина Постернак налагодила тісні контакти з відділом зв’язків з громадськістю управління внутрішніх справ у Хмельницькій області (з метою підготовки ефективних матеріалів з напрямку правового і превентивного виховання). На цьому шляху газета знайшла друзів і партнерів в обличчі військової частини 3053 внутрішніх військ м.Хмельницького.

У рамках газети діє служба соціологічних досліджень. Розробляються анкети, опитувальники, дискусійні питання за актуальними темами. За ними здійснюється опитування, проводяться дискусії і в результаті готуються газетні матеріали. Темами досліджень були: працевлаштування випускників, виробнича практика, ставлення до шкідливих звичок, якою бути дискотеці, чи в надійних руках майбутнє (або якою є наша молодь), цнотливість та культура інтимних стосунків та інші. Газета «25 ПЛЮС» є учасником, а то й ініціатором різних проектів. Найбільш вдалим та ефективним виявився спільний проект газети, учнівського самоврядування гуртожитку та бібліотеки – «Клуби за інтересами». Клуби за інтересами не тільки набули популярності серед учнів і дорослих як змістовні дозвіллєві заходи, а й стали центром самовиховання, самопізнання, самоорганізації, самовдосконалення.

Часопис став також відкривачем літературних талантів серед учнів та працівників навчального закладу. Жоден випуск газети не обходиться без літературної сторінки. До її створення залучаються також інші читачі – зокрема, учні шкіл, які збираються поповнити згодом училищну родину, що дає значний профорієнтаційний ефект.

Творча робота, спільна справа об’єднує  учнів і педагогів, допомагає стати їм і партнерами, і друзями. А вчитися професіоналізму в будь-якій справі учні мають на прикладі своїх наставників.

 

 Так усе починалось. Першим кроком газети «25 ПЛЮС» стало виявлення однодумців-ентузіастів

 

Ольга Оріщина виборола звання «Учень року» в номінації «Кращий лідер» як редактор часопису та віце-президент Учнівської Республіки

 

«25 ПЛЮС» підтримує зв’язки з колишніми учнями. Як не залишити добрий відгук про газету рідного училища?

 

Всі випуски газети проходять через спеціальний стенд Учнівської Республіки, де кожен може ознайомитися з матеріалами чергового номера

 

Диплом лауреата конкурсу – з рук самого директора Коледжу преси і телебачення, Президента національного конкурсу шкільних газет Гліба Головченка

 

Марина Постернак – колишній редактор газети «25 ПЛЮС». Завдяки їй була налагоджена співпраця з військовою частиною 3053 внутрішніх військ, проводилися спільні заходи

 

2011 рік. Редактором «25 ПЛЮС» обрано першокурсницю Анну ТРЕМБАЧ, 
яка два роки була дописувачем газети

 

2011-2012 роки. Газета «25 ПЛЮС» розширює інформаційний простір. На її базі створюється радіогазета. Здійснюється робота щодо розробки електронної фотогазети. Започатковано каталог інформаційних відеоматералів. Прес-центр переріс у МЕДІАЦЕНТР, оновлено склад редакційного колективу

 

Газета «25 ПЛЮС» отримує диплом лауреата конкурсу Національного конкурсу шкільних газет – третій рік поспіль. Стати лауреатом серед майже трьох тисяч учасників – то значна перемога. В наступному році «двадцятьп’ятьплюсівці» спрямують свої зусилля на те, щоб стати кращими із кращих

2013-2017 роки. Газета «25ПЛЮС» оновлює дизайн та оформлення, розширює сфери охоплюваного матеріалу та виходить на новий рівень. У 2017 році інтернет-газета Вищого професійного училища стала переможцем Міжнародного конкурсу шкільних медіа «Нова преса».

Газета училища

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов