Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

5.1

Опитування

Як би ви оцінили наш сайт?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...

Знайти своє місце в житті

Засідання круглого столу  на тему «Формування кар’єрної компетентності майбутніх кваліфікованих фахівців у  професійно-технічному навчальному закладі»

Кожен з нас знає, наскільки важливо знайти своє місце в житті, займатися улюбленою справою. Та рідко хто замислюється, з чого насправді розпочинається кар’єра людини – причому не паперова, як наявність диплому, а реальна – з урахуванням всіх потреб, здібностей, схильностей. На сучасному етапі перед молодими людьми ставляться нові завдання в плані підтримки власної конкурентоспроможності та мобільності, в плані працевлаштування протягом усього життя.

Для реалізації своїх професійних планів випускникам ПТНЗ необхідно володіти знаннями та вміннями, які допомогли б їм швидко переорієнтуватися у випадках зміни ситуації на ринку праці. Нові вимоги до професійного розвитку підростаючого покоління привели до переосмислення понять профорієнтації та кар’єрного консультування майбутніх робітничих кадрів.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 713 від 17 травня 2017 року, створено експериментальний майданчик на базі Вищого професійного училища № 25 м. Хмельницького за темою: «Формування кар’єрної компетентності майбутніх кваліфікованих фахівців у  професійно-технічному навчальному закладі».

8 листопада 2017 р. відбулося спільне засідання щодо кар’єрного консультування у сфері професійної (професійно-технічної) освіти  науковців Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, представників НМЦ ПТО ПК ІПП у Хмельницькій області та педагогічних працівників навчального закладу. Учасники зібрання: Орлов Валерій Федорович, головний науковий співробітник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Закатнов Дмитро Олексійович, завідувач лабораторії професійної кар’єри Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник,  Базиль Людмила Олександрівна,  учений секретар Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, доцент; Сиско Наталія Миколаївна, завідувач лабораторії підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, кандидат психологічних наук; Шамралюк Олена Леонідівна, методист лабораторії підвищення кваліфікації та дослідно-експериментальної роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області та працівників навчального закладу.

Засідання розпочав директор Вищого професійного училища №25 м.Хмельницького, кандидат педагогічних наук Олена Загіка, яка  привітала усіх присутніх в стінах навчального закладу, ознайомила із порядком денним та визначила основні завдання засідання. Також Олена Олегівна зазначила особливості формування кар’єрної компетентності майбутніх кваліфікованих фахівців у  професійно-технічному навчальному закладі.

Учасники обговорення підняли ряд важливих тем та проблемних питань щодо професійної орієнтації та кар’єрного консультування у ПТНЗ.

У своїй доповіді Дмитро Закатнов поділився результатами дослідницької діяльності навчальних закладів України та досвідом зарубіжних країн щодо профорієнтаційного консультування учнів та створення центрів професійної кар’єри на базі ПТНЗ.

Професор Валерій Орлов виступив із доповіддю та презентаційними матеріалами на тему «Розвиток кар’єрної компетенції майбутніх фахівців у системі консультування з професійної кар’єри».

Старший майстер ВПУ №25 Оксана Присяжнюк презентувала напрями та основні завдання роботи експериментального майданчику на базі ВПУ №25 м.Хмельницького, ознайомила присутніх із програмою реалізації експерименту (2017-2019 рр).

Соціальний педагог Наталія Пенделюк проаналізувала результати анкетування учнів ВПУ №25 м.Хмельницького щодо здійснення кар’єрного консультування у навчальному закладі.

В ході засідання відбулось обговорення актуальних проблемних питань професійної (професійно-технічної) освіти, професійної орієнтації учнів, кар’єрного консультування та розвиток кар’єрної компетенції майбутніх кваліфікованих фахівців.

За результатами обговорення учасники засідання схвалили рекомендації, що будуть спрямовані на підвищення ефективності впровадження методики формування кар’єрної компетентності майбутніх кваліфікованих фахівців у ПТНЗ.

Газета училища

Календар

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов