Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

5.1

Опитування

Як би ви оцінили наш сайт?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...

Вищому професійному училищу № 25 – тридцять!

Цьогоріч у липні відсвяткував ювілей колектив Вищого професійного училища № 25 м. Хмельницького. Престижному навчальному закладу регіону виповнилося тридцять. З них 29 років очолював навчальний заклад Олег Гаврилюк – добре відома у педагогічних колах людина, заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, автор 35 наукових публікацій та 4 навчально-методичних посібників. Турботами Олега Олександровича відпрацьовано струнку й цілісну систему підготовки майбутньої робітничої зміни, яка збагачує досвід вітчизняної педагогічної науки і практики.

Нині продовжує його гарну справу Олена Загіка –  директор, кандидат педагогічних наук. Олена Олегівна долала успішно сходинку за сходинкою віхи фахової майстерності у рідному училищі – від майстра виробничого навчання до заступника директора. Це дозволило їй розуміти і вчасно вирішувати проблеми, що виникають у діяльності навчального закладу. З нею працювати – одне задоволення, – так характеризують О.О. Загіку її колеги.

Довідка. Училище засновано у липні 1987 року, як навчальний заклад для підготовки робітників радіотехнічної промисловості. Попервах не просто було створювати колектив нового, специфічного для Хмельниччини навчального закладу. Проте директору та його колегам вдалося блискуче втілити задумане в життя.

Здавалося б, ніщо не віщувало труднощів. Проте через конверсію в оборонному комплексі і розпаду СРСР довелося перепрофілюватися на підготовку спеціалістів для потреб уже незалежної України – готують тут на базі дев’яти класів електромонтерів, автослюсарів, діловодів, адміністраторів, касирів підприємств, установ, організацій, живописців, а після одинадцятого – фахівців з діловодства, комерційної діяльності – за рівнем акредитації молодших спеціалістів, операторів з обробки інформації та програмного забезпечення. Забігаючи наперед, скажемо, що підготовленно у стінах навчального закладу понад 4 тисяч чоловік, понад 50 закінчили його з відзнакою. Під опікою 40 викладачів та 27 майстрів виробничого навчання здобувають нині фах майже – 600 юнаків та дівчат з усіх куточків Хмельниччини.

– Наше завдання – готувати не лише затребуваних на ринку праці спеціалістів, а й високодуховних розбудовників Української держави – мовила, між іншим Олена Олегівна.

Чимало вихованців училища нині перебувають в зоні АТО на сході України, захищають її від сепаратистів.

У стінах училища усе заохочує до знань – багатий книжковий фонд бібліотеки,  затишна читальна зала, сучасний навчальний корпус, де розміщено кабінети і лабораторії для поглиблення теоретичних знань, навчально-виробничі майстерні. Тут же – навчально-тренувальний центр, де опановують учні тонкощі майбутньої професії за новітніми технологіями з використанням інформаційно обчислювальної техніки та засобів комунікації, що дає змогу якнайповніше поєднати вихованцям теоретичні знання з практичними навичками. До слова, аналогічні центри утворено у 14 навчальних зкладах України.

До послуг учнів навчального закладу – їдальня, спортивний зал, де юні спортсмени займаються у секціях під пильним оком наставників. Задоволений здобутками своїх вихованців керівник фізвиховання Віктор Окарський, тож на видному місці – числені кубки, почесні грамоти, дипломи, інші трофеї, здобуті вихованцями училища на обласних, міських, всеукраїнських олімпіадах.

А самодіяльний художній коллектив, що діє в училищі під керівництвом свого наставника Станіслава Кравчука не одноразово ставав переможцем і лауреатом престижних сіпених конкурсів, фестивалів народної творчості.

У гуртожитку, яким завідує Валерій Васюра, створено також гарні умови для проживання та відпочинку майбутньої робітничої зміни.

У серпні 1993 року начальний заклад отримав статус вищого училища. То – не лише зміна вивіски на фасаді центрального корпусу, а передусім атестація  високого професіоналізму педагогів, майстрів виробничого навчання, котрі докладають чимало зусиль та хисту задля вдосконалення навчально-виховного процессу на засадах сучасних іноваційних технологій. Серце і душу віддають дітям заступники директора Володимир Варцаба та Наталія Кочаток, викладачі Інна Грушецька, Наталія Салабай, Тетяна Мельникова, Оксана Безінська, Микола Бойко, Надія Лукашук, Олена Козирська, Наталія Варцаба, методисти Тетяна Мар’янич та Лілія Шатковська, старші майстри Любов Пархомюк та Оксана Присяжнюк, майстри виробничого навчання Володимир Бохоновський, Володимир Томусяк, Володимир Загіка, Михайло Наталіч, Микола Микитчак, Ольга Цюпак та інші.

Власне, у педагогах, яких називає Олена Олегівна своєю близькими по духу людьми, і вся розгадка, чому роботодавці «полюють» за вихованцями ще під час проходження ними виробничої практики.

За вагомі результати у вихованні майбутньої робітничої зміни уже декілька років поспіль навчальний заклад відзначено золотими медалями V-VII Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти – 2014, 2015, 2016.»

Своєму успіху освітяни закладу завдячують і профкому, який є надійним помічником у їх  нелегкій справі виховання підростаючого покоління. Очолює його викладач Наталія Салабай.

Валерій Марценюк

Газета училища

Календар

Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов