Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

5.1

Опитування

Яку б професію Ви обрали?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...

Святкували Масляну

Як на масляному тижні з труби млинці летіли!
Ви млинці, млинці, млинці, ви бліночкі мої…
І сир, і сир, все летіло під поріг!
Ви млинці, млинці, млинці, ви бліночкі мої…

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?

Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали «проводи зими» та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.  Перші згадки про Масляну в календарях наших предків датуються ІV ст. н.е. (до речі календарі із села Ромашки Київської області та із Лепесівки – сучасної Хмельницької області). Свято активно відзначалося не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства князем Володимиром у 988 році. Зважаючи на велику популярність масничних обрядів та їх значення для народу, Православна Церква не відштовхнула народні традиції, а раціонально, з розумом використала. А тому, не дамо ж забути наші найдревніші традиції! Адже ті, хто каже сьогодні, що млинці – це не наша страва, це вороги нашої держави, які нав’язують нам хибну інформацію та хочуть, щоб ми відреклись від своєї культури. А це – справжня зрада перед нашими предками, які колись заснували могутню державу Київська Русь й мріяли, щоб ми – українці – жили в достатку, в мирі та злагоді, шанували землі наші й не вірили пустим словам.

Справжнє  святкування  Масляної  розгорнулося 23 лютого 2017 року у Хмельницькому ВПУ№25. Учні різних груп разом зі своїми класними керівниками  Мельничук Г.О., Фурман Л.А., Салабай Н.С., Присяжнюк О.С. Пархомюк Л.В., Коржан Т.В. та іншими зібралися, щоб відмітити старовинне свято проводів зими – Масляну. Учні разом зі своїми наставниками  показали свою майстерність та гостинність, приготували безліч млинців з різного борошна такого, як гречаного, кукурудзяного, пшеничного. Приготували смачний кисіль та інші напої, показали майстер клас з оформлення та подачі млинців.

Найцікавіше, що відбулося на масляному тижні залишилось на останок, це так званий «розгульний» день, коли учні разом з викладачами та майстрами виробничого навчання прийняли активну участь в конкурсах, іграх. Всі отримали масу задоволення, а головне, що учні нашого навчального закладу виховуються в національно-патріотичному та морально-етичному дусі.

Обертюк Н.І. – вихователь гуртожитку

Газета училища

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов