Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

5.1

Опитування

Яку б професію Ви обрали?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...

Міжнародний день рідної мови

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2018 року у Вищому професійному училищі №25 був проведений диктант єдності – «Без мови немає народу», участь у якому брали учні нашого училища та який організувала літературний редактор – Костенко Оксана Дмитрівна.

За сприяння  бібліотекаря – Романової Людмили Іонівни був проведений круглий стіл на тему «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», мета якого залучити учнів до глибшого вивчення історії та культури нашого народу та цінності рідної мови.

В світі налічується близько 6000 мов. Половина з них – під загрозою вимирання. Українська мова хоч формально не перебуває в цьому переліку, але загроза її подальшого існування реальна. Таке переконання висловили учасники круглого столу, який відбувся в бібліотеці училища під керівництвом літературного редактора навчального закладу – Костенко О.Д.  Вона підкреслила, що мова кожного народу є його візитівкою у світі. Саме в мові – живий дух культури кожного народу. Учні зачитали уривки з творів класиків української літератури: Лесі Україки, Івана Франка, Василя Стуса, Ліни Костенко. Також  учасники круглого столу  обговорювали конкретні шляхи збереження нашої національної ідентичності. Говорили, про те, що мова, культура, історія опинились під загрозою. Що нам, українцям, знову доводиться боротись за мову. Учні висловлювали свої думки, вчилися слухати і поважати позицію інших.

 З нагоди свята у бібліотеці була організована книжкова виставка, на який була представлена література, яка дала змогу читачам-користувачам, здійснити захоплюючу подорож у світ мови.

Завершила творчий діалог круглого столу Оксана Дмитрівна Костенко словами про роль педагогів у сучасному багатомовному  світі, закликала молодь докладати всіх зусиль до якісного оволодіння знаннями, до ствердження себе у суспільстві шляхом високої моралі, толерантності, збереження цінностей та прояву любові, насамперед, до рідної мови і глибокої поваги до інших мов і культур.

Нехай зерна любові до рідної мови проростуть у серці кожної людини і заколосяться плідною нивою. Бо Слово живе, воно зародилося з Любові, воно сильне, бо зросло на Вірі, Слово віще, бо несе під серцем Надію, як дитя. Слово чесне, бо освячене Правдою. Слово заповітне, бо покликане здобути Волю.

Газета училища

Календар

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов