Смачна Масляна у нашому училищі!
Масниця (Масляна) – стародавнє, багатьма улюблене свято, коли зима поступається місцем весні. У давнину більшість обрядів на масницю дотримувалися для того, що допомогти весни здолати підступну зиму – саме тому організовувалися масові народні гуляння на Масляну. Свято приурочується до оживання стародавнього бога Ярило, який протегував сонцю і благородію. Саме після масляного тижня вважалося, що Ярило воскресав і дарував людям тепло, сонячне світло і хороший урожай у майбутньому.
Святкування Масляної неможливо без млинців. Зазвичай їх печуть з тіста з додаванням молока або кефіру, можливе формування млинчиків з різними начинками: сиром, овочами, грибами і, навіть всупереч Великого Посту, з м’ясом. Млинці, як традиція на Масляну, символізують сонце своєї круглою формою і золотистим кольором. Вважалося, що чим більше спекти млинців, тим більше сонця і тепла буде навесні і влітку.
Святкування Масляної зазвичай характеризується масовими народними гуляннями, які супроводжувалися низкою ритуальних дій. Так, в пошані був коло як символ сонця. На дерев’яне колесо вішалися різнокольорові стрічки і люди розгулювали з ним по селі. За ще однією версією, дерев’яне колесо підпалювалося і котилося по селу. Традиції Масниці в Україні не обходилися без хороводів, вважалося так, хто погано веселиться під час масляного тижня, того будуть переслідувати невдачі до наступного року.
У нашому училищі також шанують традиції українського народу, тому святкування Масляної – важливе, цікаве та захоплююче дійство, яке ніколи не обходиться без смачних млинців.
Організаторами свята стали викладачі, педагог-організатор – Когут Ольга Сергіївна, голова профспілкової організації – Салабай Наталя Сергіївна та, звичайно, учні училища.
Напередодні усі учасники свята готували різні солодощі до святкування Масляної: пекли смачні млинці, багато різних видів, духмяне печиво та різну випічку.
Кожна група представляла назву команди та запрошувала гостей скуштувати їх страви потішними віршиками-забавлянками.
Усі разом співали народні пісні, у яких закликали весну швидше прийти у наш край. Відбулись на Масляну і веселі гуляння: жарти, танці та народні ігри.
Масляна припала усім до душі та до смаку!