Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

5.1

Опитування

Як би ви оцінили наш сайт?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...

Слов’янська писемність — безцінне надбання людства

День слов’янської писемності і культури встановлений в Україні від 17 вересня 2004 р. № 1096/2004. 

Цей день відзначається у багатьох країнах Східної й Південної Європи як свято християнського просвітництва, в пам’ять про братів Кирила і Мефодія, які стали «першоносіями» слов’янської абетки, а разом з тим слов’янського письменства і високої культури. Запроваджена ними «книжна граматика» стала символом долучення слов’ян до бібліотек, наукових знань, фіксування історичних подій у літописах.

Святі Кирило і Мефодій є вічним знаком спорідненості і єдності усіх слов’янських народів. Для нас цей день є чудовим приводом згадати про значення у спільноті слов’янського світу саме української християнської традиції. І про яскравих та скромних послідовників святих братів на українських теренах, які поклали свої сили, а часом і життя, на утвердження однієї з найстародавніших та наймилозвучніших мов як визнаного засобу буття великого народу.

З нагоди цього свята у бібліотеці училища для учнів-читачів була проведена подорож в історію під назвою «Слов’янська писемність — безцінне надбання людства».  Присутнім розповіли про життя і місіонерську діяльність Кирила і Мефодія. Винайдення братами-просвітителями слов’янської писемності стало поштовхом широкому розповсюдженню на Русі грамотності, розвитку архітектури, виникненню своєї давньої української літератури. Ми можемо пишатися такими літературними пам’ятками, як «Слово о полку Ігоревім», «Повість минулих літ», «Пересопницьке Євангеліє», «Остромирове Євангеліє» та інші.

Також читачі-користувачі бібліотеки дізналися, як вшановується пам’ять засновників слов’янської писемності у світі та в Україні. Учні  мали змогу ознайомитися із літературою представленою на книжковій виставці «Слов’янська писемність — безцінне надбання людства».

Газета училища

Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов