Слов’янська писемність — безцінне надбання людства
День слов’янської писемності і культури встановлений в Україні від 17 вересня 2004 р. № 1096/2004.
Цей день відзначається у багатьох країнах Східної й Південної Європи як свято християнського просвітництва, в пам’ять про братів Кирила і Мефодія, які стали «першоносіями» слов’янської абетки, а разом з тим слов’янського письменства і високої культури. Запроваджена ними «книжна граматика» стала символом долучення слов’ян до бібліотек, наукових знань, фіксування історичних подій у літописах.
Святі Кирило і Мефодій є вічним знаком спорідненості і єдності усіх слов’янських народів. Для нас цей день є чудовим приводом згадати про значення у спільноті слов’янського світу саме української християнської традиції. І про яскравих та скромних послідовників святих братів на українських теренах, які поклали свої сили, а часом і життя, на утвердження однієї з найстародавніших та наймилозвучніших мов як визнаного засобу буття великого народу.
З нагоди цього свята у бібліотеці училища для учнів-читачів була проведена подорож в історію під назвою «Слов’янська писемність — безцінне надбання людства». Присутнім розповіли про життя і місіонерську діяльність Кирила і Мефодія. Винайдення братами-просвітителями слов’янської писемності стало поштовхом широкому розповсюдженню на Русі грамотності, розвитку архітектури, виникненню своєї давньої української літератури. Ми можемо пишатися такими літературними пам’ятками, як «Слово о полку Ігоревім», «Повість минулих літ», «Пересопницьке Євангеліє», «Остромирове Євангеліє» та інші.
Також читачі-користувачі бібліотеки дізналися, як вшановується пам’ять засновників слов’янської писемності у світі та в Україні. Учні мали змогу ознайомитися із літературою представленою на книжковій виставці «Слов’янська писемність — безцінне надбання людства».