Музейна діяльність
Історія училища
…розпочалася 23 червня 1987 року на пустирищі мікрорайону Виставка, новобудова – середнє професійно-технічне училище №25.
Так усе починалось…
Будівництво навчального корпуса.
Йде будівництво навчально-виробничих майстерень.
А так виглядала будівля гуртожитку.
Облаштування спортивного майданчика.
Хвилююча мить відкриття.
Перші випускники зі своїми педагогами, 1990 рік.
Хмельницьке вище професійне училище №25 сьогодні.
Але справжня біографія нового навчального закладу починається з 1 липня 1987 року – з призначення директором училища Олега Олександровича Гаврилюка. Свій трудовий шлях він розпочав випускником ПТУ. Працював столяром на фабриці, пройшов військову службу. Працюючи, успішно закінчив Львівський лісотехнічний інститут. Займав посади майстра виробничого навчання, а згодом і заступника директора ПТУ №4, вчителював за кордоном, завідував філією ПТУ №16, викладав креслення в Хмельницькому електромеханічному технікумі. Людина неординарна, наполеглива, відкрита до нового, О.О.Гаврилюк енергійно взявся до справи.
У першому оголошенні про набір учнів молоді пропонувались такі потрібні на той час професії: слюсар механоскладальних робіт; токар- фрезерувальник; монтажник радіоапаратури; електрик; маляр-облицювальник. Навчання в училищі розпочали 303 учні.
Гордість колективу, його міцний стрижень – ветерани училища, які трудяться на зростання навчального закладу на благо молодого покоління робітників: з 1987 року – О.О.Гаврилюк, В.Д.Бохоновський, М.В.Сімчук, а з 1988-1989 років – Г.С.Бас, Н.В.Лукащук, Т.В.Пристинська, О.І.Смолій.
Визнання очевидних успішних кроків молодого колективу прийшло ще в 1993 році, коли наказом Міністерства освіти України №312 від 25 вересня 1993 року Хмельницьке професійно-технічне училище №25 було реорганізоване у вище професійне. І це не лише зміна вивіски на фасаді центрального корпусу, а, передусім, атестація високого професіоналізму педагогів, котрі докладають чимало зусиль і хисту задля вдосконалення навчально-виховного процесу – на засадах сучасних інноваційних технологій.
Училище розпочало ступеневу підготовку фахівців: у молоді з’явилась можливість отримання робітничої професії певного розряду згідно з можливостями, здібностями, обраною життєвою перспективою. Разом з тим, найбільш здібні й зацікавлені молоді люди отримали шанс навчатися за програмами підвищеної складності – на рівні базової вищої освіти («фаховий молодший бакалавр»).
А в 1995 році Хмельницьке ВПУ №25 стало експериментальним педагогічним майданчиком, на базі якого випробовується модель управління професійно-технічним навчальним закладом в умовах переходу до ринкових відносин. Це стало початком впровадження і зміцнення демократичних форм організації і управління, нових педагогічних технологій.
Крім того, з 1997 року на базі училища починає діяти, зі статусом експериментального педагогічного майданчика, навчально-тренувальний центр – НТФ ( навчально-тренувальна фірма) «Проскурів» у рамках консультативної програми «ТРАНСФОРМ» за активного сприяння Федерального Міністерства освіти, науки, технологій і досліджень Німеччини за допомогою фірми «Академія економіки Доктор П.Ран і Партнер, ГмбХ».
Прогресивний керівник
Першим і протягом двадцяти п’яти років незмінним керівником училища є Гаврилюк Олег Олександрович (призначений на посаду директора 1 липня 1987 року). Свій трудовий шлях він, випускник ПТУ, почав столяром на фабриці, потім пройшов строкову військову службу. Згодом без відриву від виробництва успішно закінчив Львівський лісотехнічний інститут. Займав посади майстра виробничого навчання, а згодом і заступника директора ПТУ №4. Вчителював за кордоном, завідував філіалом ПТУ №16, викладав креслення в Хмельницькому електромеханічному технікумі.
Людина неординарна, наполеглива, відкрита до нового, Олег Олександрович енергійно взявся до справи формування колективу училища, організації його праці, становлення традицій. Це його заслуга в тому, що молодий колектив досить швидко адаптувався до реалій життя, засвоївши головний урок: право на життя треба виборювати. Не пристосування до вимог часу, а робота на його випередження, постійне зростання, самовдосконалення вже тоді стали девізом колективу училища.
О.О.Гаврилюк – новатор, ініціатор, людина з прогресивними поглядами, яка завжди крокує в ногу з часом. З метою саморозвитку, самовдосконалення він вступає до магістратури Центрального інституту післядипломної освіти АПН України і, закінчивши її в 2001 році, стає магістром менеджменту. На базі училища досліджує організаційно-педагогічні умови функціонування професійно-технічного навчального закладу нового типу – ВПУ. У 2002 році захищає з даного питання дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. О.О.Гаврилюк є автором близько 30 наукових статей і чотирьох навчально-методичних посібників.
З 1996 року О.О.Гаврилюк – член Президії Всеукраїнської асоціації працівників профтехосвіти, очолює обласну раду Асоціації, раду директорів ПТНЗ області. За досягнення на ниві освіти нагороджений знаками: «Відмінник освіти РСФСР» та «Відмінник освіти України», в 2004 році був у числі перших працівників профтехосвіти удостоєний Знака «За вагомий внесок у розвиток професійної освіти», встановленого Всеукраїнською асоціацією працівників професійно-технічної освіти. У 2005 році він нагороджений нагрудним знаком «А.С.Макаренко», а в 2006-му удостоєний звання «Заслужений працівник освіти України». Нагороджений обласною премією ім.Миколи Дарманського в галузі освіти і науки та відзнаками «Флагман сучасної освіти» двох останніх років (запровадженими Національною академією педагогічних наук України, комітетом Верховної Ради України з освіти і науки та Міністерством освіти і науки України). Турботами О.О.Гаврилюка вибудовано струнку та цілісну систему підготовки кваліфікованих робітників і фахівців, які у попиті на ринку праці.
Основні публікації:
1. Гаврилюк О.О. Організаційно-педагогічні умови підготовки молодших спеціалістів у вищому професійному училищі. Дис. – канд. пед наук: 13.00.04 / Криворізький державний педагогічний університет. – Кривий ріг, 2001. – 275 с.
2. Гаврилюк О.О. Психологія і педагогіка: Навчальний посібник для викладачів та студентів гуманітарно-педагогічного факультету. – Хмельницький: ХДУ, 2004. – 222 с.
3. Гаврилюк О.О. Розробка перспектив розвитку навчального закладу відповідно до потреб ринку праці та професійно-кваліфікаційних вимог до фахівців: Навчально-методичний посібник. – Хмельницький, ХНУ: 2005. – 46 с.
4. Гаврилюк О.О., Дунець Л.М. Психодіагностика особистості у професійному навчальному закладі (для вивчення дітей-сиріт і дітей, позбавленого батьківського піклування): Навчально-методичний посібник. – Хмельницький: Видавництво «Інтрада», 2010. – 148 с.