Вище професійне училище №25 м. Хмельницького

QR код

Галерея

5.1

Опитування

Як би ви оцінили наш сайт?

Переглянути результати

Завантажується ... Завантажується ...

Як обрати професію?

Якщо ти з дитинства мріяв стати лікарем або космонавтом, і досі не сумніваєшся в правильності свого вибору – у тебе немає проблем і ти щаслива людина. Тому що багато юнаків і дівчат зовсім не уявляють собі, «ким бути» і куди вступати, коли продзвенить довгоочікуваний останній шкільний дзвінок.

Добре, коли проблема вибору професії тривожить – це означає твою соціальну й психологічну зрілість. Труднощі професійного самовизначення виникають у двох категорій юнаків і дівчат. Перші – поки не знайшли в цьому житті нічого цікавого. З того, що оточує у світі, їх ніщо не приваблює особливо, і взагалі мало орієнтуються у світі професій. Друга категорія юнаків і дівчат – дуже активна й у навчанні, і в інших формах життя. Їм цікаво все. Однак… вони теж не можуть визначитись, що подобається їм більше, і з чим хотіли б пов’язати своє життя.

Як же розібратися в собі?

Психологи вважають, що під час вибору професії дуже важливою є відповідність між психологічними особливостями людини й відповідними характеристиками професії. Професія повинна бути цікавою. Якщо ти любиш техніку – інтерес до неї буде підтримувати тебе, наприклад, в роботі слюсаря з ремонту автомобілів. Будь-яка професія вимагає, щоб у людини були присутні так звані «професійно важливі якості». Наприклад, оператору комп’ютерного набору, обліковцю та електромонтеру дуже важливо мати добру увагу, слюсареві з ремонту автомобілів – технічне мислення, секретареві – гарно спілкуватись. Тому, обираючи певну професію, важливо усвідомити, чи є в тебе здібності, що відповідають професійно важливим якостям.

Нарешті, тип реалізованої професійної діяльності повинен збігатися із твоїм особистісним, характерологічним типом. Скажімо, якщо ти товариська людина – тобі більше підійдуть професії, пов’язані із численними контактами, наприклад, секретар, а якщо емоційно нестійка – не зможеш виконувати такі види діяльності, що вимагають концентрації уваги протягом тривалого часу, наприклад, електромонтер, обліковець. Твій характер тільки формується, тому не слід, наприклад, відмовлятися від професії секретаря тільки тому, що ти нібито «сором’язлива». Працюй над собою, пізнавай себе. І пам’ятай, що головне – інтерес, а здібності формуються в діяльності. Звикай працювати, трудитися.

Отже, для того, щоб обрати професію, необхідно насамперед пізнати себе. Ти, напевно, часто задаєш собі запитання: «Який я?». Допомогти краще пізнати себе й частково відповісти на це запитання (повністю ти не відповіси ніколи) допоможе практичний психолог. Таким чином, розібравшись у своїх здібностях, інтересах і особистісних рисах, ти переходиш до вибору вже не професії – а навчального закладу.

Ухвалення рішення повинно ґрунтуватися на таких факторах: репутація навчального закладу, думка друзів, батьків, наявність стипендії, гуртожитку, їдальні тощо. Завжди пам’ятай: остаточний вибір тільки за тобою, тому що обираючи професію, ти обираєш долю!

Професія повинна приносити задоволення і забезпечувати максимальну реалізацію твоїх можливостей!

Газета училища

Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Архів новин

Статистика сайту

Анализ веб сайтов